Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

adres: 40-048 Katowice, ul. Kościuszki 30

telefony:
Centrala: +48 32 757 33 60, +48 32 757 33 01
Sekretariat: +48 32 757 33 15
Kancelaria: +48 32 757 33 79

fax: +48 32 757 33 62

e-mail: wup@wup-katowice.pl, kawu@praca.gov.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Wyszukane

Nowy numer biuletynu "Rynek Pracy"

 Przewodnim tematem drugiego w bieżącym roku numeru „Rynku Pracy” – biuletynu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach jest dualny system kształcenia zawodowego. Oprócz głównego poruszonego zagadnienia w  najnowszym wydaniu „Rynku Pracy” znajdą Państwo wiele ciekawych materiałów do zapoznania, z którymi serdecznie Państwa zapraszamy.


Na Zamek po ofertę pracy

Ponad tysiąc wolnych miejsc pracy czekało na odwiedzających tegoroczną edycję Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji, które odbyły się 6 czerwca na terenie Zamku Cieszyn.


Spotkania w ramach współpracy ponadnarodowej

Wśród ważnych inicjatyw podejmowanych w maju przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach znalazły się dwa spotkania z niemieckimi ekspertami rynku pracy. Na zaproszenie Dyrektora WUP, Katowice odwiedził Heinrich Alt - Członek Zarządu Federalnej Agencji Pracy (Bundesagentur für Arbeit - BA) oraz prof. Andreas Frey -Rektor Wyższej Szkoły Zawodowej Federalnej Agencji Pracy (Hochschule der Bundesagentur für Arbeit - HdBA), który odbył wizytę w częstochowskiej filii. Efektem rozmów jest nawiązanie współpracy w zakresie wymiany doświadczeń oraz współdziałanie w ramach dwóch nowych projektów.


Wysoka efektywność zatrudnieniowa programów specjalnych w 2013 roku

Ponad 3,6 mln zł łącznie, udało się pozyskać w 2013 roku w ramach programów specjalnych finansowanych z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Powiatowe Urzędy Pracy z województwa śląskiego złożyły 12 projektów, dzięki którym udało się zaktywizować dodatkowo 573 osoby będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Ponad 82 % z uczestników kontynuowało zatrudnienie po zakończeniu udziału w projekcie. To wyższy wskaźnik niż przewidywano.


Nowoczesna kobieta w pracy i biznesie – zapraszamy na szkolenie

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach organizuje 4 czerwca bezpłatne warsztaty dla kobiet, które poprowadzi profesjonalna stylistka. Podczas spotkania panie dowiedzą się jak wypromować własną osobę podczas rozmowy z pracodawcą oraz poznają plusy i minusy prowadzenia biznesu.


Nowy numer Rynku Pracy

Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, narzędzia wsparcia i zadania publicznych służb zatrudnienia oraz podsumowanie 10-lecia Polski w Unii Europejskiej – to najważniejsze tematy najnowszego kwartalnika „Rynek Pracy”, który rozpoczyna wywiad z Wicemarszałkiem Kazimierzem Karolczakiem. W numerze również zapowiedź Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji, nowe trendy, dobre praktyki oraz relacje z bieżących wydarzeń.


O nowych wyzwaniach w Bielsku-Białej

21 maja w bielskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach odbyło się seminarium, dotyczące lokalnego rynku pracy, na którym przedstawione zostały między innymi nowe zadania WUP wynikające z nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz założenia projektu systemowego „Pracowniku oświaty – skorzystaj z nowych możliwości”.szukana fraza "" wszystkich znalezionych pozycji 82