Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Wyszukane

Agencje zatrudnienia od A do Z

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące  funkcjonowania agencji zatrudnienia w świetle obowiązujących przepisów, które odbędzie się 14 listopada 2013 r .


Jak wspiera się osoby 50+ w Europie?

W dniach 28 – 31.10.2013r. w Polsce odbyła się pierwsza wizyta w ramach projektu partnerskiego pn. „Job activation of people over the age of 50 – the European experiences” (Program „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci).


Konferencja Sprawni Niepełnosprawni

22 października 2013r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Jordana 18 odbędzie się konferencja pn. Sprawni-Niepełnosprawni. Przedsięwzięcie poświęcone będzie zaprezentowaniu dobrych praktyk ułatwiających integrację zawodową osób z niepełnosprawnością oraz innowacyjnych rozwiązań na rynku pracy w tym zakresie.


Nowy numer Rynku Pracy – na papierze i on-line

Trzecie w tym roku wydanie poświęciliśmy w szczególności Europejskim Targom Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji, które odbyły się 10 października, dedykując wydarzeniu specjalny dodatek, który znajduje się w środku numeru. Nie zabrakło jednak miejsca na stałe rubryki – zachęcamy do lektury wywiadu z Arkadiuszem Chęcińskim, Członkiem Zarządu Województwa Śląskiego, który opowiada o kampanii promującej tereny inwestycyjne naszego regionu oraz planach rozwoju na przyszłość.


Spotkanie dla inżynierów z niemieckim doradcą EURES

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza 11.10.2013 r (dzień po Europejskich Targach Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji) na warsztaty „Warunki życia i pracy w Niemczech – możliwości zatrudnienia oraz proces rekrutacji ” skierowane do inżynierów znających język angielski w stopniu min. dobrym, którzy ukończyli studia o następujących kierunkach: informatyka, automatyka i robotyka,  mechanika, mechatronika, elektrotechnika, elektryka, elektronika, spawalnictwo.


Wojewódzka Rada Zatrudnienia o aktualnych sprawach regionu

Sytuacja na lokalnym rynku pracy, możliwości wsparcia dla grup zagrożonych bezrobociem, prezentacja założeń projektu „Kierunek Przedsiębiorczość” oraz aktualnego stanu wdrażania PO KL w ramach działań WUP – takie tematy dominowały podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia 18.09.2013, której członkowie spotkali się w siedzibie WUP w Katowicach.


O sytuacji na rynku pracy z Ministrem Męciną

Sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej – Jacek Męcina, parlamentarzyści, przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, radni Sejmiku oraz reprezentanci Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego wzięli udział w spotkaniu na temat rynku pracy w województwie śląskim, które odbyło się w Sali Sejmiku Województwa Śląskiego.


Projekt „Pomoc dla hutników” uruchomiony

Realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie projekt skierowany jest do pracowników zwalnianych z ISD Huta Częstochowa oraz podmiotów z nią kooperujących. Szansę na aktywizację zawodową ma 270 osób.szukana fraza "" wszystkich znalezionych pozycji 82