Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Wyszukane

Mamo, wybierz z nami ścieżkę własnego rozwoju

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach organizuje warsztaty „Kreacja Mamy-Pracownika – wybierz ścieżkę własnego rozwoju”, które odbędą się 27 maja w godz. 9.00-13.00. Zapraszamy wszystkie panie, które mają zamiar powrócić na rynek pracy!


Na Zamek po ofertę pracy

Dwa tysiące wolnych miejsc pracy czekało na odwiedzających tegoroczną edycję Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji, które odbyły się 17 maja na terenie Zamku Cieszyn.


„ Sprawni–Niepełnosprawni w pracy. Fakty i mity ”.

Dlaczego tylko co 5 osoba niepełnosprawna znajduje pracę ? Jakie znaczenie mają funkcjonujące stereotypy i obawy pracodawców przed zatrudnianiem osób niepełnosprawnych ? O tym będą rozmawiać uczestnicy debaty telewizyjnej, której emisja odbędzie się 19 maja o godz. 17.00 na antenie TVP Katowice.


Poszukujesz pracy? Odwiedź nas w Cieszynie

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na VI edycję Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji, które odbędą się na terenie Zamku Cieszyn 17.05.2013 w godz. 10.00-14.00.


Dyrektorzy wojewódzkich urzędów pracy ponownie w naszym regionie

O potrzebie nawiązywania partnerstw lokalnych, ożywieniu rynku pracy poprzez podmioty ekonomii społecznej mówiono podczas drugiego konwentu dyrektorów wojewódzkich urzędów pracy, który odbył się 6-7.05.2013 na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pod przewodnictwem Dyrektora WUP w Katowicach – Mieczysława Płanety.  W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z całej Polski oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego – Mariusz Kleszczewski, który uroczyście powitał gości.


Nieznaczny spadek bezrobocia

W czternastu województwach kraju, w tym także w Śląskiem zmalała liczba zarejestrowanych bezrobotnych. Jak podaje MPiPS, o spadku bezrobocia zadecydował wzrost liczby wyłączeń z ewidencji, przy zmniejszonym napływie. Powodem wyłączeń były w głównej mierze podjęcia pracy, nastąpił również wzrost liczby osób bezrobotnych aktywizowanych przez powiatowe urzędy pracy w ramach aktywnych form.


Porady i informacje grupowe

W ramach porad i informacji grupowych prowadzone są zajęcia ułatwiające funkcjonowanie na rynku pracy. Zajęcia te przeznaczone są dla różnych grup odbiorców. Opracowane programy spotkań umożliwiają realizację indywidualnych celów i potrzeb klientów.


Wspólne plany dają nowe możliwości

Dyrektorzy powiatowych urzędów pracy oraz przedstawiciele Dyrekcji Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach spotkali się 1 marca w siedzibie urzędu, by wspólnie dyskutować o bieżących sprawach publicznych służb zatrudnienia oraz sytuacji na rynku pracy w regionie.szukana fraza "" wszystkich znalezionych pozycji 82