Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Wyszukane

Wsparcie dla młodych na rynku pracy

5 grudnia w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego mogliśmy usłyszeć, jak instytucje rynku pracy pomagają młodym ludziom w starcie zawodowej kariery. Celem wydarzenia było również przedstawienie wyzwań, jakie stoją przed publicznymi służbami zatrudnienia w przyszłym roku, wobec wejścia w życie nowych przepisów ustawy.


Rozpoczęto prace nad „Regionalnym Planem Działań Na Rzecz Zatrudnienia na rok 2014”

Wojewódzki Urząd Pacy rozpoczął działania zmierzające do opracowania „Regionalnego Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia na rok 2014”. Dokument ten o charakterze planistycznym ma na celu określenie głównych zadań Publicznych Służb Zatrudnienia oraz jednostek rynku pracy w zakresie zapobiegania negatywnym skutkom bezrobocia w regionu.  Instytucje zainteresowane udziałem w pracach nad RPDZ proszone są o wypełnienie załączonych dokumentów.


Konferencja Młodzi na Rynku Pracy

5 grudnia 2013 r , aula Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.  Konferencja „Młodzi na rynku pracy” organizowana przez WUP w Katowicach. Program można znaleźć tutaj


Aktywni 50+. Wymiana doświadczeń

W dniach 27 – 28 listopada 2013 r. w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach odbyło się pierwsze spotkanie grupy partnerskiej w ramach realizowanego projektu partnerskiego Grundtvig pn. Osoby 50+ na rynku pracy.  Przedstawiciele partnerów WUP z Finlandii, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii mieli okazję zapoznać się z dobrymi praktykami wspierania osób 50+ w naszym regionie.


Wsparcie przedsiębiorstw w ramach ustawy antykryzysowej już dostępne

W tym tygodniu weszły w życie przepisy ustawy z 11 października 2013 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy, przewidujące pomoc de minimis dla przedsiębiorstw, którzy zanotowali spadek obrotów gospodarczych. Przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem mogą składać wnioski w Wydziale Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.


Aktualna lista zawodów refundowanych

„Wykaz zawodów i specjalności, za które może być dokonywana refundacja wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne młodocianych pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego” przyjęty przez Zarząd Województwa Śląskiego.


Młodzi na rynku pracy – zaproszenie na konferencję

5 grudnia 2013 r w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja „Młodzi na rynku pracy”, podczas której eksperci poruszą najważniejsze zagadnienia dotyczące aktywizacji osób młodych – od programów i działań skierowanych do tej grupy, przez praktyczne rozwiązania i doświadczenia w zakresie planowania kariery zawodowej. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Programów Rynku Pracy WUP w Katowicach.


JUNIOR szansą dla niepełnosprawnych absolwentów

Do 30 listopada trwa nabór wniosków o przystąpienie w 2014 roku, przez samorząd powiatowy do programu „JUNIOR’’ – program aktywizacji zawodowej absolwentów niepełnosprawnych”, którego celem jest wsparcie tej grupy w poszukiwaniu pierwszej pracy. PFRON zachęca powiatowe urzędy pracy do składania wniosków i włączenie się w akcję służącą aktywizacji niepełnosprawnych absolwentów ze swoich regionów.


Seminarium na temat profilowania bezrobotnych na rynku pracy

Jak będzie wyglądać w przyszłości procedura profilowania bezrobotnych w Polsce? Jakie narzędzia będą do dyspozycji przedstawicieli publicznych służb zatrudnienia? Między innymi o tym dyskutowano 12 listopada w Katowicach, podczas spotkania w ramach projektu realizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.


Spadek bezrobocia w województwie śląskim - w październiku o prawie 1,5 tys. osób.

Według szacunkowych danych zebranych z meldunków powiatowych urzędów pracy naszego województwa, liczba bezrobotnych zarejestrowanych na koniec października wynosi 203872 . W stosunku do poprzedniego miesiąca bezrobocie spadło o 1477 osób. Warto zaznaczyć, że październikowy spadek liczby zarejestrowanych ostatnio miał miejsce w 2008 roku.szukana fraza "" wszystkich znalezionych pozycji 82