Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Wyszukane

Rezerwa ministra uruchomiona

150 mln zł zostanie przeznaczonych na wsparcie osób poszukujących pracy, a mogą się o nie ubiegać urzędy, które złożą wnioski o przyznanie środków na finansowanie programów aktywizacji bezrobotnych, opartych o nowe rozwiązania zawarte w przepisach znowelizowanej ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.


Europejski Kongres Gospodarczy – Katowice Centrum Europy

Od 7-9 maja w stolicy Górnego Śląska spotykać się będą czołowi politycy, przedsiębiorcy i naukowcy, mający wpływ na życie gospodarcze i społeczne z Europy i całego świata. To już szósta edycja i jak co roku można się spodziewać kilku tysięcy uczestników, zainteresowanych najważniejszymi wyzwaniami z dziedziny gospodarki i życia publicznego.


Reforma urzędów pracy podpisana przez prezydenta

Indywidualne podejście do klienta, profilowanie pomocy dla osób bezrobotnych, nowe instrumenty wsparcia – między innymi takie rozwiązania zakłada nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, podpisana 24 kwietnia przez Prezydenta.


Spadek liczby bezrobotnych w marcu o 5,4 tys. osób

Według szacunkowych danych z końca marca 2014 r., w powiatowych urzędach pracy województwa śląskiego zarejestrowanych było 212, 9 tys. bezrobotnych. W stosunku do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 5,4 tys. osób.  W ujęciu rocznym bezrobocie jest niższe o 12,5 tys. osób (31.03.2013 r. – 225 399 zarejestrowanych). Luty i marzec 2014 roku to dwa kolejne miesiące, w których liczba bezrobotnych zmalała.


Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym

Ruszyła V edycja akcji informacyjnej zainicjowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Samorząd Doradców Podatkowych-Oddział Śląski,  której odbiorcami są osoby niepełnosprawne z naszego regionu.szukana fraza "" wszystkich znalezionych pozycji 82