Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

adres: 40-048 Katowice, ul. Kościuszki 30

telefony:
Centrala: +48 32 757 33 60, +48 32 757 33 01
Sekretariat: +48 32 757 33 15
Kancelaria: +48 32 757 33 79

fax: +48 32 757 33 62

e-mail: wup@wup-katowice.pl, kawu@praca.gov.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Transgraniczne Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji w Cieszynie 06.06.2014

Zdjęcie

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza do udziału w Transgranicznych Targach Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji w Cieszynie, organizowanych w ramach polsko – czesko – słowackiego Partnerstwa Transgranicznego EURES-T Beskydy. Targi odbędą się w dniu 6 czerwca 2014 r. w godz. 10:00 – 14:00 w Zamku Cieszyn
(ul. Zamkowa 3).

Praca dla poszukujących zatrudnienia; studia, kursy – dla chcących się uczyć; kontakt z zagranicznym sąsiadem – dla przedsiębiorców oraz instytucji rynku pracy. Region przygraniczny, to potencjał, który można poznać za sprawą targów, organizowanych od 7 lat przez WUP w Katowicach.

Wydarzenie organizowane jest w ramach polsko – czesko – słowackiego Partnerstwa Transgranicznego EURES-T Beskydy, a jego celem jest promowanie Europejskich Służb Zatrudnienia EURES i  mobilności transgranicznej, ułatwienie kontaktu pracodawców z Polski, Czech i Słowacji z osobami poszukującymi pracy, zaprezentowanie instytucji wspierających przedsiębiorczość i instytucji szkoleniowych z regionu przygranicznego. Targi odwiedza coraz więcej osób młodych, dla których nauka czy praca za granicą jest atrakcyjnym wyzwaniem oraz możliwością rozwoju. W tym roku na odwiedzających czeka 40 wystawców, wśród których znajdą się pracodawcy z regionów przygranicznych, uczelnie wyższe z Polski, Czech i Słowacji, instytucje wspierające przedsiębiorczość i partnerzy EURES-T Beskydy. 

Do udziału w targach (według stanu na 21.05.2014 r.) zgłosili się pracodawcy z krajów partnerskich, przedstawiciele publicznych służb zatrudnienia z Polski, Czech i Słowacji, a także Ochotniczy Hufiec Pracy, którzy zaprezentują oferty pracy z różnych branż np:

*przemysłowa i produkcyjna (np. operator maszyn, konstruktor maszyn przemysłowych, elektryk maszyn przemysłowych, mechanik maszyn przemysłowych, pneumatyk-hydraulik przemysłowy, spawacz/ ślusarz, oparator maszyn CNC, pracownik produkcji),

* usługowa (np. księgowy, opiekun osób starszych, handlowiec)

* IT (asystentka ds. informatyki)

Zaproszone zostały również instytucje wspierające przedsiębiorczość oraz instytucje szkoleniowe z regionu przygranicznego – odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą 5 uczelni wyższych, ośrodków szkoleniowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

 

Targi Transgraniczne to także warsztaty dotyczące warunków pracy i życia oraz prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, Czechach i Słowacji, które będą prowadzić doradcy EURES z tych krajów. W tym roku w programie wydarzenia znalazła się konferencja pt. „Młodzi na rynku pracy, przykłady dobrych praktyk oraz działań dla młodzieży w regionach przygranicznych”, której prelegentami będą Pani Edita Bertova – Koordynator  EURES-T Danubius, Pan Jan Palko – Dyrektor szkoły Stredná odborná škola drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou Cadca oraz Pani Anna Stefaniak-BaczaDyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.

 

Imprezy targowe to doskonałe miejsce, by bezpośrednio spotkać się z pracodawcą i poznać jego oczekiwania, natomiast przez cały rok oferty pracy za granicą dostępne są na portalu www.eures.europa.eu oraz na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach w zakładce  eures.wup-katowice.pl.

 

Patroni honorowi: Marszałek Województwa Śląskiego Mirosław Sekuła, Starosta Powiatu Cieszyńskiego Jerzy Nogowczyk, Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie - Ivan Škorupa, Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Częstochowie - Jarosław Krykwiński, Konsul Generalny RP w Ostravie - Anna Olszewska.

 
Patroni medialni: Radio Bielsko, TVP Katowice, Głos Ziemi Cieszyńskiej.

 

Transgraniczne Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji w liczbach (dane z edycji 2013 r.):

·         odwiedzający: 500 osób

·         wolne miejsca pracy: 2 tys.

·         liczba aplikacji zebranych przez pracodawców: 95

·         87% ankietowanych oceniło bardzo dobrze organizację i przebieg wydarzenia

·         większość uczestników to osoby w wieku 25-49 lat, legitymujące się średnim wykształceniem.