Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

adres: 40-048 Katowice, ul. Kościuszki 30

telefony:
Centrala: +48 32 757 33 60, +48 32 757 33 01
Sekretariat: +48 32 757 33 15
Kancelaria: +48 32 757 33 79

fax: +48 32 757 33 62

e-mail: wup@wup-katowice.pl, kawu@praca.gov.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Wyszukane

Spotkania w ramach współpracy ponadnarodowej

Wśród ważnych inicjatyw podejmowanych w maju przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach znalazły się dwa spotkania z niemieckimi ekspertami rynku pracy. Na zaproszenie Dyrektora WUP, Katowice odwiedził Heinrich Alt - Członek Zarządu Federalnej Agencji Pracy (Bundesagentur für Arbeit - BA) oraz prof. Andreas Frey -Rektor Wyższej Szkoły Zawodowej Federalnej Agencji Pracy (Hochschule der Bundesagentur für Arbeit - HdBA), który odbył wizytę w częstochowskiej filii. Efektem rozmów jest nawiązanie współpracy w zakresie wymiany doświadczeń oraz współdziałanie w ramach dwóch nowych projektów.


„Aktywizacja zawodowa osób 50+”

Ruszyła nowa edycja ogólnopolskiej kampanii aktywizacji zawodowej osób 50+ finansowanej z  Europejskiego Funduszu Społecznego. Na poszukujących zatrudnienia oraz pracodawców czeka poradnik z niezbędnymi informacjami o rynku pracy oraz doświadczeni eksperci. Szczegóły na www.50plus.gov.pl


Życie zmienia się dzięki EFS

„Historia prawdziwa” to hasło nowej kampanii Funduszy Europejskich emitowanej  od 1 lutego w ogólnopolskich i tematycznych stacjach telewizji, w radiu oraz w Internecie.


Rusza kolejny nabór do projektu „Mam zawód- mam pracę w regionie”

Udział w tej akcji mogą wziąć uczniowie z 285 szkół zasadniczych  zawodowych oraz techników na Śląsku. Projekt jest realizowany przez Samorząd Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz 30 powiatów i miast na prawach powiatu z województwa śląskiego, w ramach PO KL (Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego).


Specjalistyczne wsparcie dla pracowników agencji zatrudnienia z terenu województwa śląskiego

Projekt systemowy realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 31 października 2014 r. w ramach  działania 6.1.1 PO KL. Skierowany jest do 288 pracowników agencji zatrudniania, działających na śląskim rynku pracy, w tym pracowników śląskich filii agencji mających siedzibę poza województwem. 


Rekrutacja do akcji - młodzi i dojrzali pilnie poszukiwani

Wiedza i pasja to potencjał, którym warto się podzielić z innymi bez względu na to czy jest się młodym czy dojrzałym. Razem można robić wiele rzeczy. Gotować. Czytać. Podróżować. Śpiewać. Razem można też wziąć udział w akcji "Pokoleniowy tandem"! Wydział EFS Urzędu Marszałkowskiego do 8 listopada 2013 r. czeka na twórcze, międzypokoleniowe pary aktywistów, dla których zwykłe hobby już wkrótce stanie się przygodą życia.


Eksperci o "Śląskich Wyzwaniach"

Przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej, urzędów pracy, ośrodków pomocy społecznej oraz partnerów zaangażowanych w realizację projektu innowacyjnego „Śląskiego Wyzwania” spotkali się 23.08.2013 w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, by omówić jego dotychczasowe efekty.szukana fraza "" wszystkich znalezionych pozycji 19