Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

adres: 40-048 Katowice, ul. Kościuszki 30

telefony:
Centrala: +48 32 757 33 60, +48 32 757 33 01
Sekretariat: +48 32 757 33 15
Kancelaria: +48 32 757 33 79

fax: +48 32 757 33 62

e-mail: wup@wup-katowice.pl, kawu@praca.gov.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Europejskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji 10.10.2013. Tu czeka praca!

Zdjęcie

Każdego roku na targach organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach czeka kilka tysięcy wolnych miejsc zatrudnienia. Podczas ubiegłorocznej edycji odwiedzający mieli do dyspozycji 4 tysiące wakatów z różnych branż, w 2013 r będzie podobnie. 

 

Poza ofertami pracy w programie można znaleźć również propozycje edukacyjne instytucji szkoleniowych i szkół wyższych, warsztaty tematyczne dotyczące pracy zagranicą, przedsiębiorczości i efektywnego poszukiwania pracy.

Uczestnicy mają możliwość spotkania się bezpośrednio z pracodawcą, zdobyć informację na temat zakładania działalności gospodarczej oraz pozyskiwania źródeł dofinansowania własnego biznesu. To jedyna okazja dla osób planujących emigrację zarobkową, by w jednym miejscu dowiedzieć się jak wygląda praca, wynagrodzenie i życie w tych krajach – w tym roku do dyspozycji odwiedzających są doradcy EURES z Bułgarii, Austrii, Chorwacji, Danii, Niemiec, Norwegii, Republiki Czeskiej i Słowacji.  

Pośród pracodawców X edycji znaleźli się reprezentanci m.in. bankowości, przemysłu produkcyjnego, handlu, branży IT, logistyki. Na zainteresowanych czekają następujące oferty pracy: spawacz, doradca finansowy, doradca ubezpieczeniowy, przedstawiciel handlowy, konsultant ze znajomością języka francuskiego, niemieckiego i angielskiego, pracownik budowlany, kierowca, pracownik w branży automotive. Poszukiwani są również lekarze różnych specjalności oraz pielęgniarki. Warto pamiętać, by mieć ze sobą kilka egzemplarzy CV, bowiem wielu pracodawców udostępnia na swoich stoiskach formularze rekrutacyjne.

Niezależnie od planów zawodowych warto odwiedzić Europejskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji. Dużym zainteresowaniem cieszą się warsztaty tematyczne dotyczące przedsiębiorczości – „Jak zostać swoim szefem i założyć firmę?” oraz poszukiwania pracy – „Jak zrobić dobre wrażenie na pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej”. Szczegóły dotyczące poszczególnych spotkań można znaleźć w programie targów w Katowicach, Częstochowie i Bielsku-Białej.

Nowością w tym roku jest wprowadzenie po raz pierwszy w program wydarzenia komponentu dla osób niepełnosprawnych – Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych organizowane są w tym samym dniu 10.10.2013 r. na Wydziale Teologicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wybrana lokalizacja spełnia wymogi dostępności dla osób mających problemu z poruszaniem się, zapewniona jest również usługa tłumacza języka migowego.  Dla pracodawców przygotowane zostały warsztaty: „Korzyści z zatrudniania osób niepełnosprawnych” oraz „Komunikacja z niepełnosprawnych pracownikiem”, podczas których praktycy opowiedzą m.in. jak zatrudnić niepełnosprawną osobę, jak obniżyć koszty działalności firmy, jakie radzić sobie w kontaktach  z osobami z różnymi dysfunkcjami.

 Szczegółowy program wszystkich wydarzeń, odbywających się w ramach Europejskich Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji można znaleźć poniżej.  Uczestnictwo w warsztatach tematycznych nie musi być potwierdzanie wcześniejszym zgłoszeniem - z wyjątkiem warsztatów z doradcami EURES. Podczas warsztatów zapewnione będzie tłumaczenie na język polski (w celu wypożyczenia słuchawek konieczne będzie posiadanie dokumentu tożsamości). Ze względu na ograniczoną ilość miejsc osoby zainteresowane udziałem w tych warsztatach proszone są o wcześniejsze zgłoszenie udziału pod numerem telefonu 32 757 33 91.