Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

JUNIOR szansą dla niepełnosprawnych absolwentów

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osob Niepełnosprawnych zachęca do składania wniosków w ramach programu

Do 30 listopada trwa nabór wniosków o przystąpienie w 2014 roku, przez samorząd powiatowy do programu „JUNIOR’’ – program aktywizacji zawodowej absolwentów niepełnosprawnych”, którego celem jest wsparcie tej grupy w poszukiwaniu pierwszej pracy. PFRON zachęca powiatowe urzędy pracy do składania wniosków i włączenie się w akcję służącą aktywizacji niepełnosprawnych absolwentów ze swoich regionów.


Seminarium na temat profilowania bezrobotnych na rynku pracy

Eksperci z Uniwersytetu M. Kopernika prezentowali rezultaty projektu

Jak będzie wyglądać w przyszłości procedura profilowania bezrobotnych w Polsce? Jakie narzędzia będą do dyspozycji przedstawicieli publicznych służb zatrudnienia? Między innymi o tym dyskutowano 12 listopada w Katowicach, podczas spotkania w ramach projektu realizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.


Agencje zatrudnienia od A do Z

Spotkanie na temat funkcjonowania agencji zatrudnienia odbędzie się 14.11.2013

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące  funkcjonowania agencji zatrudnienia w świetle obowiązujących przepisów, które odbędzie się 14 listopada 2013 r .


Nowy numer Rynku Pracy – na papierze i on-line

Trzecie w tym roku wydanie poświęciliśmy w szczególności Europejskim Targom Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji, które odbyły się 10 października, dedykując wydarzeniu specjalny dodatek, który znajduje się w środku numeru. Nie zabrakło jednak miejsca na stałe rubryki – zachęcamy do lektury wywiadu z Arkadiuszem Chęcińskim, Członkiem Zarządu Województwa Śląskiego, który opowiada o kampanii promującej tereny inwestycyjne naszego regionu oraz planach rozwoju na przyszłość.


Jak wspiera się osoby 50+ w Europie?

Wizyta odbyła się w ramach programu

W dniach 28 – 31.10.2013r. w Polsce odbyła się pierwsza wizyta w ramach projektu partnerskiego pn. „Job activation of people over the age of 50 – the European experiences” (Program „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci).


Rekrutacja do akcji - młodzi i dojrzali pilnie poszukiwani

Pokoleniowy tandem - czeka na swoich bohaterów

Wiedza i pasja to potencjał, którym warto się podzielić z innymi bez względu na to czy jest się młodym czy dojrzałym. Razem można robić wiele rzeczy. Gotować. Czytać. Podróżować. Śpiewać. Razem można też wziąć udział w akcji "Pokoleniowy tandem"! Wydział EFS Urzędu Marszałkowskiego do 8 listopada 2013 r. czeka na twórcze, międzypokoleniowe pary aktywistów, dla których zwykłe hobby już wkrótce stanie się przygodą życia.Archiwum aktualności: