Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna / Dla bezrobotnych i poszukujących pracy /

Porady dla planujących karierę zawodową

Zarządzanie emocjami w procesie poszukiwania pracy

Emocje są nieodzowną częścią funkcjonowania każdego człowieka nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Sfera emocji od zawsze była tym, co najbardziej fascynowało nas w sztuce, literaturze, a także w życiu otaczających nas ludzi
i wreszcie w nas samych


Alternatywą Targi Pracy, Giełdy Pracy, Dni Kariery……

Sposobów poszukiwania pracy jest wiele. Można szukać pracy poprzez osobiste składanie dokumentów aplikacyjnych u pracodawców,  przeglądanie ofert pracy w Internecie czy prasie, korzystając z pomocy rodziny, znajomych, przyjaciół, urzędów pracy, agencji zatrudnienia.


Jak szukać pracy aby jej NIE znaleźć?

Wiele jest dróg, które NIE prowadzą do celu jakim jest znalezienie pracy. Jedną z nich jest pozostanie w domu przed monitorem komputera i surfowanie po stronach z pracą na chybił trafił.


Kariera zawodowa - modele i wymiary

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu; kariera zawodowa przypomina rzekę; nim dopłynie do morza, musi pokonać wiele przeszkód. Każdy powinien zatem obrać taką drogę, która mu najbardziej odpowiada. Trzeba też liczyć się z ryzykiem popełnienia błędu.

Gernont Langes - Swarovski


Referencje - dodatek do CV czy cenne rekomendacje?

Referencje jako element procesu rekrutacji coraz częściej wywołują dyskusje i budzą wątpliwości. Osoby poszukujące zatrudnienia, starające się o dane stanowisko zastanawiają się jakie znaczenie mają referencje w wyborze kandydata, czy są obowiązkowe i jaka powinna być ich forma.