Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

adres: 40-048 Katowice, ul. Kościuszki 30

telefony:
Centrala: +48 32 757 33 60, +48 32 757 33 01
Sekretariat: +48 32 757 33 15
Kancelaria: +48 32 757 33 79

fax: +48 32 757 33 62

e-mail: wup@wup-katowice.pl, kawu@praca.gov.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

WiPKP Aktualności

Informacje ogólne [pokaż][ukryj]

Projekt współpracy ponadnarodowej Wiedza i praktyka kluczem do skutecznej pomocy bezrobotnym osobom niepełnosprawnym współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI Poddziałanie 6.1.2

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach realizuje od listopada 2014r. w ramach współpracy ponadnarodowej projekt dla pod nazwą „Wiedza i praktyka kluczem do skutecznej pomocy bezrobotnym osobom niepełnosprawnym”. Partnerem w projekcie jest HOCHSCHULE DER BENDESAGENTUR FÜR ARBEIT w Mannheim.

Przedsięwzięcie adresowane jest do 100 pracowników kluczowych Publicznych Służb Zatrudnienia województwa śląskiego: wojewódzkiego urzędu pracy i powiatowych urzędów pracy. Realizacja projektu zaplanowana jest do sierpnia 2015r.

Celem przedsięwzięcia jest wzrost jakości usług Publicznych Służb Zatrudnienia poprzez podniesienie kompetencji zawodowych pracowników w ramach cyklu szkoleń i wizyt studyjnych dotyczących aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. W ramach projektu zakłada się wypracowanie i przetestowanie w praktyce metody Case Management w pracy z osobami niepełnosprawnymi zarejestrowanymi w powiatowych urzędach pracy.

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

ZAPROSZENIE na Konferencję organizowaną w ramach projektu „Wiedza i praktyka kluczem do skutecznej pomocy bezrobotnym osobom niepełnosprawnym" - 31 lipca 2015 r,. godz. 9.00, Katowice ul. Bankowa 11b


Seminarium dla uczestników już za nami.

W dniu 28 maja  2015 roku w Katowicach przy ul. Koszarowej 6, w sali konferencyjnej  Międzynarodowej Szkoły Bankowości i Finansów odbyło się seminarium  dla uczestników projektu  „Wiedza i praktyka kluczem do skutecznej pomocy bezrobotnym osobom niepełnosprawnym”.


Dodatkowe szkolenia!

Odbędą się dodatkowe szkolenia  w ramach projektu WIP, które uzupełnią i podwyższą kwalifikację uczestników projektu, t.j. kurs języka migowego oraz trenera pracy osób niepełnosprawnych z elementami coachingu i mentoringu.


ZAPROSZENIE NA SEMINARIUM

ZAPROSZENIE na Seminarium zorganizowane w ramach projektu„Wiedza i praktyka kluczem do skutecznej pomocy bezrobotnym osobom niepełnosprawnym" - 28 maja 2015 r,. godz. 10.00, Katowice ul. Koszarowa 6


Zakończono pracę nad poradnikiem

W pierwszych dniach maja  zakończono pracę  nad opracowaniem poradnika pn. Elementy metody Case Management w pracy z klientami z niepełnosprawnością w publicznych służbach zatrudnienia województwa śląskiego.


Wizyta przygotowawcza

W dniach się od 15 do 19 grudnia 2014 roku w Mannheim odbyła się wizyta przygotowawcza w ramach projektu współpracy ponadnarodowej „Wiedza i praktyka kluczem do skutecznej pomocy bezrobotnym osobom niepełnosprawnym”