Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

WiPKP Aktualności

Wizyty studyjne w ramach realizowanego projektu WIP

Zdjęcie

W dniach od 15-22 lutego 2015 r. oraz 15 do 22 marca 2015 r. odbyły się dwie wizyty studyjne w ramach projektu, których głównym celem było zapoznanie się z metodą Case Management przez 32 przedstawicieli PSZ z województwa śląskiego

W dniach od 15-22 lutego 2015 r. oraz 15 do 22 marca 2015 r. odbyły się dwie wizyty studyjne w ramach projektu, których głównym celem było zapoznanie się z metodą Case Management przez 32 przedstawicieli PSZ z województwa śląskiego (1 przedstawiciel WUP w Katowicach i po jednym przedstawicielu z 31 powiatowych urzędów pracy). W trakcie wizyty grupa zapoznały się z podstawą teoretyczną zagadnienia Case Management w siedzibie partnera projektu- Hochschule der Bundesagentur fur Arbeit, odwiedzili urzędy pracy oraz instytucję zajmującą się powszechnym ubezpieczeniem społecznym, a także instytucję w której bezrobotne osoby są przekwalifikowane zawodowo (SRH w Heidelbergu) oraz zapoznali się z pracą osób niepełnosprawnych w zakładzie pracy chronionej oraz w zakładzie BASF.

Delegacjom towarzyszyły przez cały czas trwania wizyt facilitator, który nie tylko zajmował się tłumaczeniem konsekutywnym, ale przede wszystkim wyjaśniał kwestie związane z metodą Case Management oraz specyfiką funkcjonowania bezrobotnego na rynku pracy w Niemczech.

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Załącznik
Załącznik raport marzec [152 kB]
Załącznik raport luty [153 kB]
Loga partnerów