Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Wsparcie przedsiębiorstw w ramach ustawy antykryzysowej już dostępne

W tym tygodniu weszły w życie przepisy ustawy z 11 października 2013 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy, przewidujące pomoc de minimis dla przedsiębiorstw, którzy zanotowali spadek obrotów gospodarczych. Przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem mogą składać wnioski w Wydziale Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.


Wojewódzka Rada Zatrudnienia na temat przyszłorocznych działań

Sytuacja na lokalnym rynku pracy, możliwości wsparcia dla grup zagrożonych bezrobociem oraz omówienie celów i priorytetów działań określonych w Regionalnym Planie na Rzecz Zatrudnienia w 2014 roku– takie tematy dominowały podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia 25.11.2013.


Aktywni 50+. Wymiana doświadczeń

W dniach 27 – 28 listopada 2013 r. w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach odbyło się pierwsze spotkanie grupy partnerskiej w ramach realizowanego projektu partnerskiego Grundtvig pn. Osoby 50+ na rynku pracy.  Przedstawiciele partnerów WUP z Finlandii, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii mieli okazję zapoznać się z dobrymi praktykami wspierania osób 50+ w naszym regionie.


Młodzi na rynku pracy – zaproszenie na konferencję

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na konferencję 5.12.2013

5 grudnia 2013 r w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja „Młodzi na rynku pracy”, podczas której eksperci poruszą najważniejsze zagadnienia dotyczące aktywizacji osób młodych – od programów i działań skierowanych do tej grupy, przez praktyczne rozwiązania i doświadczenia w zakresie planowania kariery zawodowej. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Programów Rynku Pracy WUP w Katowicach.


Aktualna lista zawodów refundowanych

„Wykaz zawodów i specjalności, za które może być dokonywana refundacja wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne młodocianych pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego” przyjęty przez Zarząd Województwa Śląskiego.


Punkt Informacyjny EFS Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach na trzecim miejscu krajowego rankingu

Punkt Informacyjny EFS znajduje się na parterze budynku WUP przy ul. Kościuszki 30

Krajowy Ośrodek EFS przeprowadził cykliczny ranking poszczególnych Punktów Informacyjnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, którym objęto 32 placówki z całego kraju. Działający w WUP Punkt Informacyjny EFS znalazł się na trzeciej pozycji tuż za WUP w Nowym Sączu (oddział zamiejscowy WUP Kraków) oraz Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego.


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 18-24.11.2013

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości startuje w najbliższy poniedziałek

Po raz kolejny w Polsce odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, którego celem jest promocja oraz propagowanie idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Szkolenia, warsztaty, spotkania ze specjalistami, liczne imprezy towarzyszące – tak przedstawia się lista wydarzeń, które czekają w tym roku na uczestników.Archiwum aktualności: