Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

O nowych wyzwaniach w Bielsku-Białej

Seminarium otworzył Tomasz Górski - wicedyrektor WUP

21 maja w bielskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach odbyło się seminarium, dotyczące lokalnego rynku pracy, na którym przedstawione zostały między innymi nowe zadania WUP wynikające z nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz założenia projektu systemowego „Pracowniku oświaty – skorzystaj z nowych możliwości”.


Rezerwa ministra uruchomiona

150 mln zł zostanie przeznaczonych na wsparcie osób poszukujących pracy, a mogą się o nie ubiegać urzędy, które złożą wnioski o przyznanie środków na finansowanie programów aktywizacji bezrobotnych, opartych o nowe rozwiązania zawarte w przepisach znowelizowanej ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.


Europejski Kongres Gospodarczy – Katowice Centrum Europy

Od 7-9 maja w stolicy Górnego Śląska spotykać się będą czołowi politycy, przedsiębiorcy i naukowcy, mający wpływ na życie gospodarcze i społeczne z Europy i całego świata. To już szósta edycja i jak co roku można się spodziewać kilku tysięcy uczestników, zainteresowanych najważniejszymi wyzwaniami z dziedziny gospodarki i życia publicznego.


Wsparcie przedsiębiorców w ramach ustawy antykryzysowej

Przedsiębiorcom posiadającym przejściowe trudności finansowe, w tym także polskim eksporterom na rynki wschodnie oraz innym prowadzącym wymianę handlową z Rosją i Ukrainą, odczuwającym negatywne skutki gospodarcze sytuacji politycznej w tamtym regionie, przypominamy o możliwości skorzystania z pomocy przewidzianej ustawą z dnia 11 października 2013 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy (Dz. U.2013 r. poz. 1291).

 


Reforma urzędów pracy podpisana przez prezydenta

Indywidualne podejście do klienta, profilowanie pomocy dla osób bezrobotnych, nowe instrumenty wsparcia – między innymi takie rozwiązania zakłada nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, podpisana 24 kwietnia przez Prezydenta.Archiwum aktualności: