Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Nowe wydanie e-biuletynu Rynek Pracy

Drugi numer Rynku Pracy

Partnerstwo lokalne, III Kongres MŚP, nowa ustawa antykryzysowa, wywiady z ekspertami oraz bieżące wydarzenia z rynku pracy – to najważniejsze tematy, które poruszyliśmy w drugim wydaniu biuletynu. Po raz kolejny zachęcamy do zapoznania się artykułami poprzez e- wydanie, dostępne za pośrednictwem komputerów i urządzeń mobilnych.


Rynek pracy na XXXVIII Sesji Sejmiku

Dyrektor WUP w Katowicach - Mieczysław Płaneta podczas wystąpienia na temat rynku pracy w regionie

Sytuacja na rynku pracy w województwie śląskim, najważniejsze zagadnienia związane z aktywizacją osób bezrobotnych oraz możliwości wsparcia powiatów, borykających się ze skutkami spowolnienia gospodarczego – m.in. te zagadnienia składały się na wystąpienie Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy podczas Sesji Sejmiku 1 lipca 2013 r.


Pierwsze posiedzenie nowego składu Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia

Akty powołania wręczał Wicemarszałek Województwa Śląskiego - Mariusz Kleszczewski


Czternastu nowych członków Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia otrzymało w ubiegły piątek 28.06 akty powołania z rąk Wicemarszałka Województwa Śląskiego. Podczas pierwszego posiedzenia uczestnicy mieli okazję zapoznać się z aktualną sytuacją na śląskim rynku pracy oraz programem Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.


Spadek bezrobocia o 7,2 tys. osób

Według najnowszych danych, pochodzących z meldunków, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy w końcu maja 2013 roku wyniosła 214 491 osób i była o 7,2 tys. osób mniejsza niż w miesiącu poprzednim ( o 3,3%).


Akcja informacyjna dla powracających z zagranicy

Ponad 1700 materiałów informacyjnych – plakatów i ulotek dotyczących praw wynikających z koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz zasad ubiegania się o świadczenia, trafiło za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach do Polaków przebywających za granicą.Archiwum aktualności: