Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Projekty zakończone

W poszukiwaniu pracy - alternatywne formy zatrudniania osób niepełnosprawnych

Projekt promocyjno-informacyjny realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach od 10.2011- 01.11.2013 r., zachęcający osoby niepełnosprawne do podejmowania zawodowej aktywności oraz promujący zatrudnianie osób niepełnosprawnych wśród pracodawców.

Nieograniczona energia do życia sprawdza się w pracy

Pod takim hasłem została zrealizowana kampania, promująca zatrudnienie osób niepełnosprawnych w województwie śląskim. Pięć różnych osób, pięć różnych historii, ta sama idea i cel.

Bohaterowie kampanii – Karolina Kozłowska, Krzysztof Wostal, Magdalena Kulus, Marcin Michalik i Piotr Czarnota przekonywali, że nawet ze znacznym stopniem niepełnosprawności można efektywnie łączyć pracę zawodową z pasją oraz obowiązkami rodzinnymi. Sylwetki niepełnosprawnych bohaterów można było zobaczyć we wszystkich większych miastach województwa na wielu billboardach i citylightach oraz na środkach komunikacji miejskiej. Można było również zobaczyć i usłyszeć spoty reklamowe i reportaże w regionalnych stacjach telewizyjnych i radiowych. Zorganizowaliśmy ponadto debatę telewizyjną i radiową we współpracy z Telewizją Katowice i Radiem Katowice. Kampania była wspierana artykułami prasowymi oraz reklamą na internetowych portalach informacyjnych.

W ramach kampanii wyprodukowaliśmy ponadto podręcznik dobrych praktyk dla pracodawców i osób niepełnosprawnych (wersja flash publikacji dostępna jest tutaj).

Mamy nadzieję, że efekty pracy naszych niepełnosprawnych aktorów podobają się Państwu. Każda z tych osób po raz pierwszy uczestniczyła w takim przedsięwzięciu, każda z nich miała wiele obaw co do swoich umiejętności aktorskich i tego czy da radę wytrzymać wiele godzin na planie zdjęciowym. Ocenę tego, czy wypadli profesjonalnie pozostawiamy Państwu.

Karolina, Krzysztof, Magda, Marcin i Piotr pokazali, że mimo ograniczeń związanych ze swoją niepełnosprawnością są takimi samymi, a często nawet lepszymi pracownikami od innych. Na gruncie zawodowym liczą się bowiem kwalifikacje i umiejętności. Poznajcie naszych bohaterów!

 

Więcej o projekcie można przeczytać tutaj