Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna / Dla bezrobotnych i poszukujących pracy / Formy aktywizacji bezrobotnych i poszukujących pracy /

Pośrednictwo pracy z obszaru UE, EOG, EURES

Oferty pracy w krajach UE i EOG

Jeśli szukasz pracy w krajach Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego,skorzystaj z EURES!

 

EURES (Europejskie Służby Zatrudnienia) to sieć współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy, której celem jest ułatwianie mobilności w Unii Europejskiej. Poprzez EURES możesz znaleźć pracę w państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (kraje Unii Europejskiej oraz Norwegia, Islandia i Liechtenstein), a także w Szwajcarii.

 

Głównym zadaniem EURES jest informowanie, doradztwo oraz pomoc obywatelom Unii Europejskiej zainteresowanym podjęciem pracy w innym kraju a także współpraca z pracodawcami, którzy chcą zatrudnić pracownika  z zagranicy.

 

EURES działa w oparciu o dwa filary: prowadzony we wszystkich językach unijnych Europejski Portal Mobilności Zawodowej - www.eures.europa.eu oraz sieć prawie 800 doradców, którzy:

 

  • prowadzą międzynarodowe pośrednictwo pracy,
  • informują osoby zainteresowane pracą w innym kraju UE/ EOG
    o warunkach życia i pracy oraz sytuacji na europejskim rynku pracy,
  • doradzająi pomagają w znalezieniu ofert pracy zgodnych z kwalifikacjami
    i doświadczeniem,
  • pomagają pracodawcom w znalezieniu pracowników o poszukiwanych umiejętnościach,
  • realizują międzynarodowe projekty rekrutacyjne.

 

Z usług sieci EURES można w Polsce korzystać od 1 maja 2004 r.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sieci EURES skontaktuj się z doradcami EURES w Wojewódzkim Urzędzie Pracy lub z pośrednikami pracy wykonującymi zadania EURES w najbliższym powiatowym urzędzie pracy.

 

 Na portalu EURESwww.eures.europa.eu znajdziesz przede wszystkim bazę ofert pracy dostarczanych przez publiczne służby zatrudnienia poszczególnych państw UE/EOG. Oferty są publikowane zazwyczaj w języku narodowym pracodawcy, a znaczek flagi UE widniejący na ofercie jest sygnałem, że pracodawca jest zainteresowany zatrudnieniem cudzoziemca (pracownika z innego kraju UE/EOG). Funkcja „Mój EURES” na Europejskim Portalu Mobilności Zawodowej umożliwi Ci bezpłatne zamieszczenie swojego CV w bazie osób poszukujących pracy za granicą.

 

Oferty pracy tych zagranicznych pracodawców, którzy są szczególnie zainteresowani zatrudnieniem pracowników z Polski są dodatkowo zamieszczane (w języku polskim) na stronie EURES Polska www.eures.praca.gov.pl W każdej ofercie znajdziesz informacje na temat wymagań wobec kandydatów, warunków zatrudnienia proponowanych przez pracodawcę oraz dane przedstawiciela pracodawcy lub doradcy EURES do którego należy wysłać dokumenty aplikacyjne w wymaganym języku.