Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Warsztaty dla pracowników powiatowych urzędów pracy z zakresu warunków życia i pracy w wybranych krajach UE i EOG

Zdjęcie

 W dniu 10 października Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zorganizował warsztaty dla pracowników powiatowych urzędów pracy dotyczące warunków życia i pracy w wybranych krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

W warsztatach uczestniczyło 26 pracowników powiatowych urzędów pracy z województwa śląskiego. Podczas spotkania omawiano warunki życia i pracy w Republice Czeskiej, Francji, Niemczech, Słowacji, Słowenii, Szwecji i Włoszech. Zajęcia były prowadzone przez zagranicznych doradców EURES, którzy w poprzednim dniu uczestniczyli w XI Europejskich Targach Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji, które również odbyły się w Katowicach.


Głównym celem warsztatów było wyposażenie pracowników powiatowych urzędów pracy w wiedzę na temat warunków i kosztów życia, sytuacji na rynku pracy, sposobach poszukiwania zatrudnienia, obowiązującego prawa pracy, legalizacji pobytu, systemu zabezpieczenia społecznego i podatków w wybranych krajach. Dzięki przeszkoleniu pracownicy powiatowych urzędów pracy będą mogli udzielać rzetelnych i sprawdzonych informacji oraz pomagać osobom zainteresowanym podjęciem zatrudnienia w krajach UE i EOG. 

Zdjęcie