Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Odbyły się XI Europejskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji

Zdjęcie

W dniu 9 października w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie odbyły się XI Europejskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji, które już na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych wydarzeń dotyczących rynku pracy w województwie śląskim.

 

W targach udział wzięło 179 wystawców, w tym 95 w Katowicach, 32 w Bielsku – Białej i 52 w Częstochowie. Warto podkreślić, że dla osób odwiedzających targi przygotowano wiele ofert pracy z różnych branż. W Katowicach zaprezentowano około 3200, w Częstochowie – 1400, a w Bielsku – Białej 842 oferty pracy. Łączna ilość zaoferowanych wakatów podczas Europejskich Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji wyniosła ponad 5 tysięcy. Targi jak co roku zgromadziły wiele osób poszukujących lub chcących zmienić dotychczasową pracę mieszkańców naszego regionu. W Katowicach w uroczystościach udział wzięło 5 147 osób, w Bielsku – Białej oraz w Częstochowie po około 1000 osób/łącznie około 2000 osób.


Pracodawcy z Polski najczęściej poszukiwali pracowników z branży motoryzacyjnej,  metalowej, budowlanej, usługowej, medycznej i ochrony zdrowia, handlowej, IT, administracyjnej,  finansowej oraz w przemyśle. Natomiast pracodawcy zagraniczni najwięcej ofert przedstawili dla osób poszukujących pracy w branży budowlanej, motoryzacyjnej i usługowej i w przemyśle. Oprócz ofert pracy osoby odwiedzające targi mogły wziąć udział w warsztatach: „Jak zrobić dobre wrażenie na pracodawcy?”, „Otwórz własną działalność gospodarczą i skorzystaj z dostępnych form dofinansowania”, „Referencje – wsparcie czy przeszkoda w poszukiwaniu zatrudnienia?”, „Zawód czy kompetencje?” Warto również podkreślić, że podczas targów można było zapoznać się z bogatą oferta uczelni wyższych i szkół umożliwiających zdobycie nowych kwalifikacji i umiejętności, które odpowiadają oczekiwaniom pracodawców.


Coroczna organizacja Europejskich Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji przyciąga coraz większą ilość zarówno pracodawców poszukujących pracowników, jak i osoby, które szukają pracy, bądź chcą zmienić dotychczasową. O randze XI Europejskich Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji świadczyć może również fakt obecności wielu znakomitych gości, władz województwa śląskiego – II Wicewojewody Piotra Spyry, Wicemarszałka Kazimierza Karolczaka, przedstawicieli posłów, senatorów z naszego regionu, prezesów i przedstawicieli organizacji pracodawców, reprezentantów związków zawodowych, dyrektorów powiatowych urzędów pracy i wielu innych osób, które mają wpływ na rynek pracy w województwie śląskim.

 

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie