Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

adres: 40-048 Katowice, ul. Kościuszki 30

telefony:
Centrala: +48 32 757 33 60, +48 32 757 33 01
Sekretariat: +48 32 757 33 15
Kancelaria: +48 32 757 33 79

fax: +48 32 757 33 62

e-mail: wup@wup-katowice.pl, kawu@praca.gov.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Urząd

Kolejne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia

Zdjęcie

Sytuacja na śląskim rynku pracy, Krajowy Fundusz Szkoleniowy jako nowy instrument wsparcia przedsiębiorców oraz prezentacja projektu systemowego pn. „Pracowniku oświaty - skorzystaj z nowych możliwości” - takie tematy dominowały na posiedzeniu  Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia w dniu 30 września br., której członkowie spotkali się w siedzibie WUP w Katowicach.Spotkanie otworzył przewodniczący WRZ Krzysztof Dzierwa oraz Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach - Grzegorz Sikorski.

Uczestnicy posiedzenia wysłuchali sprawozdania dotyczącego aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pacy, które przedstawił Tadeusz Kiecka-Niechajowicz – zastępca Naczelnika Wydziału Statystki, Badań i Analiz, wskazując na tendencję spadkową stopy bezrobocia z widocznym, dużym zróżnicowaniem poziomu bezrobocia między powiatami w naszym regionie.O tym, jakie są założenia i cele Krajowego Funduszu Szkoleniowego - nowego instrumentu polityki rynku pracy poinformował zebranych Paweł Durleta - Naczelnik Wydziału Programów Rynku Pracy.
Uczestnicy spotkania zapoznali się także z założeniami nowego projektu pn. „ Pracowniku oświaty – skorzystaj z nowych możliwości” zaprezentowanego przez Kamilę Rzepkę - Koordynatora i Kierownika projektu. Projekt realizowany jest przez Wojewódzki  Urząd Pracy w Katowicach do końca września 2015 roku, którego celem jest łagodzenie skutków zwolnień nauczycieli oraz pracowników sektora oświaty w województwie śląskim.