Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Projekt partnerski Leonardo da Vinci „Aktywizacja zawodowa osób powyżej 50 roku życia - doświadczenia europejskie”

Zdjęcie

W dniach 08-11 września br. w Krakowie odbyła się trzecia wizyta w ramach projektu partnerskiego Leonardo da Vinci „Aktywizacja zawodowa osób powyżej 50 roku życia  - doświadczenia europejskie”, koordynowanego przez WUP w Katowicach.

 W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organizacji partnerskich z Niemiec (ttg team training GmbH), Węgier (Labour Centre of the Government Office for Békés County), Malty (Solidarity Overseas Service SOS Malta) i Polski (WUP w Katowicach, WUP w Krakowie). Organizatorem wydarzenia był WUP w Krakowie.

W trakcie spotkania omówiono regulacje prawne dotyczące sytuacji zawodowej osób powyżej 50 roku życia w krajach partnerów projektowych. Dzięki pracy warsztatowej, grupa partnerska opracowała także dwie wstępne wersje kwestionariuszy ankiet, które zostaną wykorzystane w trakcie planowanych badań opinii wśród osób 50+ oraz pracodawców.

Podczas spotkania partnerzy wizytowali też Muzeum Armii Krajowej oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie, czyli instytucje zaangażowane w realizację projektu pn. „KONSERWATOR – program aktywizacji zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia”. Przedsięwzięcie, wybrane przez organizatora spotkania jako przykład dobrej praktyki w obszarze aktywizacji osób powyżej 50 roku życia jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W trakcie wizytacji uczestnicy mieli okazję spotkać się z koordynatorem, trenerem zatrudnienia wspieranego oraz uczestnikami projektu.

Spotkanie była okazją do omówienia bieżących spraw projektowych przez koordynatorów reprezentujących poszczególne organizacje partnerskie.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach oraz na stronie internetowej projektu:

http://www.wup-katowice.pl/pl/artykul/programy_rynku_pracy/1387376363

http://www.activation50plus.eu/