Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

adres: 40-048 Katowice, ul. Kościuszki 30

telefony:
Centrala: +48 32 757 33 60, +48 32 757 33 01
Sekretariat: +48 32 757 33 15
Kancelaria: +48 32 757 33 79

fax: +48 32 757 33 62

e-mail: wup@wup-katowice.pl, kawu@praca.gov.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Urząd

Guide my W@y

Zdjęcie

W dniach 18-22 sierpnia br. w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach odbyła się wizyta przygotowawcza koordynatorki projektu „Guide my W@y” Pani Aleksandry Eleny Iuga. Wniosek aplikacyjny do projektu realizowanego wspólnie z niemieckim partnerem Hochschule der Bundesagentur für Arbeit został złożony do Komisji Europejskiej i jest w trakcie weryfikacji.

 
W pierwszym dniu wizyty przedstawiono sytuację na krajowym i śląskim rynku pracy, system poradnictwa zawodowego w polskich urzędach pracy, działalność metodyczną urzędu, a także strukturę oraz zadania sieci EURES w Polsce.

 
W dniu 19.08.2014 r. Koordynatorka miała okazję uczestniczyć w charakterze obserwatora w szkoleniu trenerskim dla doradców zawodowych zatrudnionych w powiatowych urzędach pracy województwa śląskiego: „Szukam pracy. Program szkolenia w klubie pracy”. Celem szkolenia było przygotowanie pracowników urzędów pracy do samodzielnego prowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy w zakresie aktywnego poszukiwania pracy z wykorzystaniem programu rekomendowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.


Ponadto Pani Alexandra Elena Iuga miała możliwość uczestnictwa w poradzie grupowej dla osób bezrobotnych „Jak skutecznie wejść na rynek pracy? Rozmowa kwalifikacyjna” w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie oraz w części szkolenia z zakresu planowania kariery zawodowej pt. „Spadochron z elementami kompetencji społecznych” w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej. W dniu 21.08.2014 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie Koordynatorka projektu "Guide my W@y" zapoznała się z praktycznymi aspektami obsługi osób bezrobotnych w polskich urzędach pracy. W ostatnim dniu wizyty Koordynatorka projektu przedstawiła szczegółowe założenia projektu oraz podział zadań pomiędzy poszczególnymi partnerami.