Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna / Urząd /

Aktualności

WUP Katowice zaprasza do lektury! Poznaj historie uczestników projektów PO KL

Zdjęcie

Polecamy Państwa uwadze publikację „Twój Potencjał Kluczem do sukcesu”. To bogate źródło wiedzy na temat projektów realizowanych w ramach działań Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach w latach 2007-2013.

 

Opracowanie stanowi potwierdzenie, że fundusze europejskie znacząco zmieniły sytuację zawodową wielu ludzi w województwie śląskim.

 

Z pomocy w postaci szkoleń, staży, dotacji na założenie własnej firmy czy usług psychologiczno-doradczych skorzystały zarówno osoby długotrwale bezrobotne, jak i osoby młode wkraczające dopiero na rynek pracy. Wsparcie umożliwiło mieszkańcom obszarów wiejskich zwiększenie mobilności przestrzennej i zawodowej, podjęcie pracy w zawodach pozarolniczych. Pracownicy przedsiębiorstw przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne mogli dostosować swoje kwalifikacje do potrzeb rynku pracy.


Śląskie firmy (w szczególności sektora MŚP) korzystały ze wsparcia doradczego i szkoleniowego dla swoich pracowników. Ponadto, mieszkańcy naszego województwa mieli możliwość bezpłatnego uzupełnienia wykształcenia w formach szkolnych i pozaszkolnych.

 

W albumie zaprezentowane zostały sylwetki osób, które zdecydowały się wziąć udział w projektach dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Zapraszamy Państwa do poznania ich historii.

 

Miłej lektury!