Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

adres: 40-048 Katowice, ul. Kościuszki 30

telefony:
Centrala: +48 32 757 33 60, +48 32 757 33 01
Sekretariat: +48 32 757 33 15
Kancelaria: +48 32 757 33 79

fax: +48 32 757 33 62

e-mail: wup@wup-katowice.pl, kawu@praca.gov.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Urząd

WUP Katowice zaprasza do lektury! Poznaj historie uczestników projektów PO KL

Zdjęcie

Polecamy Państwa uwadze publikację „Twój Potencjał Kluczem do sukcesu”. To bogate źródło wiedzy na temat projektów realizowanych w ramach działań Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach w latach 2007-2013.

 

Opracowanie stanowi potwierdzenie, że fundusze europejskie znacząco zmieniły sytuację zawodową wielu ludzi w województwie śląskim.

 

Z pomocy w postaci szkoleń, staży, dotacji na założenie własnej firmy czy usług psychologiczno-doradczych skorzystały zarówno osoby długotrwale bezrobotne, jak i osoby młode wkraczające dopiero na rynek pracy. Wsparcie umożliwiło mieszkańcom obszarów wiejskich zwiększenie mobilności przestrzennej i zawodowej, podjęcie pracy w zawodach pozarolniczych. Pracownicy przedsiębiorstw przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne mogli dostosować swoje kwalifikacje do potrzeb rynku pracy.


Śląskie firmy (w szczególności sektora MŚP) korzystały ze wsparcia doradczego i szkoleniowego dla swoich pracowników. Ponadto, mieszkańcy naszego województwa mieli możliwość bezpłatnego uzupełnienia wykształcenia w formach szkolnych i pozaszkolnych.

 

W albumie zaprezentowane zostały sylwetki osób, które zdecydowały się wziąć udział w projektach dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Zapraszamy Państwa do poznania ich historii.

 

Miłej lektury!