Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna / Urząd /

Aktualności

Nowy numer biuletynu "Rynek Pracy"

Zdjęcie

 Przewodnim tematem drugiego w bieżącym roku numeru „Rynku Pracy” – biuletynu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach jest dualny system kształcenia zawodowego. Oprócz głównego poruszonego zagadnienia w  najnowszym wydaniu „Rynku Pracy” znajdą Państwo wiele ciekawych materiałów do zapoznania, z którymi serdecznie Państwa zapraszamy.

 

 Niedopasowanie systemu edukacji do oczekiwań pracodawców i wymogów rynku pracy, absolwenci szkół i uczelni wyższych bez umiejętności praktycznych to główne przyczyny wysokiego bezrobocia w tej grupie wiekowej. System kształcenia dualnego to nowatorskie podejście zakładające połączenie zdobywania wiedzy teoretycznej z praktycznym przyuczaniem do zawodu – o tym możemy przeczytać w numerze 2/2014 biuletynu „Rynek Pracy”.

 

Kolejnym ważnym tematem poruszonym na naszych łamach jest relacja z Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji, które odbyły się 6 czerwca na terenie Zamku w Cieszynie. O randze przedsięwzięcia świadczy fakt, że udział w nim wzięło 50 wystawców, zaprezentowano ponad 1000 ofert pracy. Wśród wystawców byli również goście z Czech i Słowacji.

 

Następnym poruszonym tematem na łamach biuletynu „Rynek Pracy” są działania podjęte przez WUP Katowice w ramach nowej perspektywy finansowej 2014-2020. Fundusze europejskie stwarzają możliwości aktywizacji zawodowej. W tym celu powstał Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój – PO WER, który skierowany jest do osób poniżej 30 roku życia szukających nowych możliwości. Więcej o tej inicjatywie na łamach biuletynu.

 

Warto zwrócić uwagę również na wywiad z Mateuszem Maikiem – dyrektorem Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości na Śląsku i Januszem Dramskim – managerem Business Link Katowice. Z wywiadu możemy dowiedzieć się jak i gdzie rozwijać pomysły biznesowe w ekosystemie Polski Przedsiębiorczej.

 

Poza poleconymi artykułami w najnowszym wydaniu biuletynu „Rynek Pracy”, znajdą Państwo inne materiały, równie interesujące, z którymi warto się zapoznać, aby na bieżąco śledzić najnowsze trendy na rynku pracy. Serdecznie zachęcamy do lektury.