Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna / Urząd /

Aktualności

WUP na pikniku w Katowicach-Ligocie

Zdjęcie

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum zorganizował 13 czerwca br. w Katowicach VI Forum Nowej Gospodarki, w czasie którego liderzy biznesu, nauki i administracji, debatowali wspólnie nad przyszłością energetyczną naszego kraju.

Dopełnieniem artystycznym i naukowym Forum były rodzinny Piknik Nauki i Kultury oraz Wystawa Nowych Technologii. Celem tych działań było podniesienie świadomości na temat innowacyjności i energooszczędności w naszym regionie. Temu służyły pokazy naukowe, wystawy technologiczne, ekologiczne i kulturalne atrakcje, na które, jak co roku, zaproszono instytucje, szkoły, fundacje ekologiczne, przedsiębiorców, organizacje studenckie i uczelnie wyższe, a przede wszystkim lokalną społeczność Katowic-Ligoty.


W tym dniu można było zwiedzić ekologiczne obiekty Parku Euro-Centrum, w tym niedawno otwarty budynek pasywny i nowoczesne laboratoria do badań nad energooszczędnością. Wystąpiły młodzieżowe zespoły wokalno taneczne oraz śląscy artyści z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” na czele. Dla młodszych był konkurs wiedzy o ruchu drogowym, dla osób dorosłych – test na prawo jazdy, próby na samochodowych symulatorach dachowań i zderzeń oraz symulator jazdy na motocyklu i nauka eko-jazdy.


Wojewódzki Urząd Pracy uczestniczył w imprezie nie pierwszy raz. Jak zawsze byliśmy obecni na pikniku ze stoiskiem informacyjno-promocyjnym nt. Europejskiego Funduszu Społecznego, który wspiera m.in. przedsiębiorstwa realizujące i wdrażające takie idee jak innowacyjność i energooszczędność. Kolportowaliśmy nasze ulotki promocyjne na temat możliwości wsparcia ze środków unijnych, jak i wydawnictwa poświęcone dobrym praktykom. Pracownicy Punktu Informacyjnego EFS udzielali informacji na temat działań wdrażanych przez WUP w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i możliwości skorzystania przez przedsiębiorstwa z oferty szkoleniowej, współfinansowanej z unijnych funduszy. Wszyscy, w tym najmłodsi odwiedzający nasze stoisko, mieli szansę wygrać atrakcyjne nagrody w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej.