Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Rezerwa na rzecz młodych uruchomiona

Zdjęcie

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyznało w drodze konkursu dodatkowe środki na realizację programów aktywizacji zawodowej bezrobotnych do 30 roku życia. 12 urzędów pracy z województwa śląskiego otrzyma ponad 6,3 mln złotych na wsparcie osób młodych.

„Aktualna sytuacja na rynku pracy znacznie utrudnia osobom młodym podjęcie zatrudnienia zgodnie z wykonywanym zawodem. Osoby te znajdują się w obszarze szczególnej troski Ministra Pracy i Polityki Społecznej, który podjął decyzję o ogłoszeniu roku 2014 rokiem młodych na rynku pracy oraz o intensyfikowaniu w bieżącym roku działań dedykowanym właśnie im” – wyjaśniał Sekretarz Stanu w MPiPS  Jacek Męcina, zachęcając do aktywności przy ogłoszonym naborze wniosków skierowanych do bezrobotnych do 30 roku życia.

Łącznie z naszego województwa do Ministerstwa wpłynęły 24 wnioski, z czego decyzją MPiPS połowa otrzymała dofinansowanie na kwotę ponad 6,3 mln złotych. Urzędy pracy z Cieszyna, Jastrzębia Zdroju, Kłobucka, Lublińca, Mikołowa, Pszczyny, Raciborza, Tarnowskich Gór, Rudy Śląskiej, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Żor otrzymają środki z pierwszej tury rezerwy Funduszu Pracy. Warto podkreślić, że w 2014 roku do dyspozycji Ministra została przyznana pula rezerwy w wysokości ponad 277 mln złotych. W pierwszej turze konkursu dla całego kraju przeznaczono 80 mln zł.