Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Życie zmienia się dzięki EFS

„Historia prawdziwa” to hasło nowej kampanii Funduszy Europejskich emitowanej  od 1 lutego w ogólnopolskich i tematycznych stacjach telewizji, w radiu oraz w Internecie.

Program jest jednym z wielu działań informacyjnych i promocyjnych, do których państwa członkowskie UE i instytucje zarządzające programami operacyjnymi zostały zobowiązane przepisami unijnymi. Dotyczy osób w różnym wieku, które miały pomysł na własny biznes.

Najczęściej ukazującym się spotem w telewizji jest historia Pani Irminy z Bydgoszczy, która  straciła dotychczasową pracę w firmie i postanowiła podjąć się innego zajęcia jakim jest instruktorka fitness. To tylko jeden z kilku przykładów osób, które znalazły się na stronie internetowej kampanii www.historiaprawdziwa.pl  i skorzystały z Funduszy Europejskich na rzecz  założenia własnego interesu. Możemy poznać również Aleksa z Sosnowca, opowiadającego o zajęciach na basenie, ufundowanym ze środków unijnych, który stal się również miejscem pracy jego mamy.

O losach bohaterów powyższego przedsięwzięcia będziemy mogli jeszcze usłyszeć do 12 kwietnia 2014 r. Kampania będzie miała wydźwięk również na portalach społecznościowych, takich jak: Facebook, YouTube, NK czy Google+.

Więcej o funduszach na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl