Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

adres: 40-048 Katowice, ul. Kościuszki 30

telefony:
Centrala: +48 32 757 33 60, +48 32 757 33 01
Sekretariat: +48 32 757 33 15
Kancelaria: +48 32 757 33 79

fax: +48 32 757 33 62

e-mail: wup@wup-katowice.pl, kawu@praca.gov.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Urząd

Seminarium na temat profilowania bezrobotnych na rynku pracy

Zdjęcie

Jak będzie wyglądać w przyszłości procedura profilowania bezrobotnych w Polsce? Jakie narzędzia będą do dyspozycji przedstawicieli publicznych służb zatrudnienia? Między innymi o tym dyskutowano 12 listopada w Katowicach, podczas spotkania w ramach projektu realizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Celem projektu, który wystartował wiosną tego roku była identyfikacja czynników determinujących długookresowe bezrobocie i opracowanie prostego narzędzia do profilowania bezrobotnych na lokalnym rynku pracy. W tej chwili na spotkaniach w całym kraju, prowadzone są działania upowszechniające, polegające na zapoznaniu z teoretycznymi podstawami profilowania bezrobotnych oraz metodologią wypracowaną w projekcie. Zaprezentowano również rozwiązania w zakresie wykorzystania procedur profilowania funkcjonujące w innych krajach UE i OECD. Uczestnicy spotkania w Katowicach – przedstawiciele publicznych służb zatrudnienia z regionu, zaznajomieni zostali z przygotowanymi dwoma narzędziami ułatwiającymi przeprowadzenie procedur profilowania. W ramach seminarium przewidziano czas na indywidualne konsultacje z ekspertem prowadzącym zajęcia.

Więcej na temat projektu „Analiza czynników wpływających na zwiększenie ryzyka długookresowego bezrobocia – opracowanie metodologii profilowania bezrobotnych na lokalnym rynku pracy do stosowania PSZ” można znaleźć na stronie www. bezrobocie12plus.umk.pl.