Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

adres: 40-048 Katowice, ul. Kościuszki 30

telefony:
Centrala: +48 32 757 33 60, +48 32 757 33 01
Sekretariat: +48 32 757 33 15
Kancelaria: +48 32 757 33 79

fax: +48 32 757 33 62

e-mail: wup@wup-katowice.pl, kawu@praca.gov.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Na Zamek po ofertę pracy

Zdjęcie

Dwa tysiące wolnych miejsc pracy czekało na odwiedzających tegoroczną edycję Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji, które odbyły się 17 maja na terenie Zamku Cieszyn.

 

 

 

Po raz szósty gościliśmy kilkuset uczestników, przedstawicieli samorządu,  parlamentarzystów, przedstawicieli publicznych służb zatrudnienia z Polski, Czech i Słowacji, partnerów w ramach EURES-T Beskydy oraz 50 wystawców.
- Mimo, że sytuacja na rynku pracy się pogorszyła, mamy tutaj dwa tysiące wolnych miejsc pracy. To znacznie więcej niż w ubiegłym roku, jest więc w czym wybierać. Mam nadzieję, że każdy z odwiedzających targi wyjdzie z nich usatysfakcjonowany. Osoby poszukujące zatrudnienia, znajdą oferty pracy, a pracodawcy pozyskają pracowników – mówiła podczas otwarcia Anna Słupina-Świąć, Wicedyrektor WUP w Katowicach.
W tym roku poszukiwani byli między innymi pracownicy z branży transportowej, przemysłowej i produkcyjnej, usługowej oraz informatycznej. Zatrudnienie można było znaleźć m.in. na stanowiskach: spawacz, maszynista, kierowca, specjalista ds. transportu kolejowego, operator produkcji, kontroler jakości, operator maszyn CNC, inżynier procesu, sprzedawca, księgowy, administrator aplikacji, programista, szkoleniowiec IT czy tester oprogramowania. W programie wydarzenia znalazły się tradycyjnie warsztaty dotyczące podejmowania pracy i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w Polsce, Czechach i na Słowacji. Podobnie jak w ubiegłym roku, cieszyński Zamek odwiedziło dużo młodych uczestników.
- Mobilność zawodowa to cecha, którą posiada coraz więcej młodych ludzi. Jest ona doceniana szczególnie w tym miejscu, na styku granic – podkreślał Starosta Powiatu Cieszyńskiego, Jerzy Nogowczyk, jeden z patronów honorowych tego wydarzenia.
Targi były organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, w ramach polsko-czesko-słowackiego partnerstwa EURES-T Beskydy.

 

 

 

Zdjęcie