Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

adres: 40-048 Katowice, ul. Kościuszki 30

telefony:
Centrala: +48 32 757 33 60, +48 32 757 33 01
Sekretariat: +48 32 757 33 15
Kancelaria: +48 32 757 33 79

fax: +48 32 757 33 62

e-mail: wup@wup-katowice.pl, kawu@praca.gov.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Poszukujesz pracy? Odwiedź nas w Cieszynie

Zdjęcie

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na VI edycję Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji, które odbędą się na terenie Zamku Cieszyn 17.05.2013 w godz. 10.00-14.00.

Każdego roku uczestnicy tego wydarzenia mogą się przekonać, że poszukiwania pracy warto czasem rozszerzyć poza granice kraju. Tym bardziej, jeśli jest się mieszkańcem terenów przygranicznych.

W wydarzeniu udział wezmą: pracodawcy z Polski i Czech, przedstawiciele urzędów pracy z Polski, Czech i Słowacji, inne instytucje rynku pracy (agencje pośrednictwa pracy, OHP, związki zawodowe, organizacje pracodawców), uczelnie wyższe z Polski, Czech i Słowacji, instytucje wspierające przedsiębiorczość z Polski i Czech.

- Zaprosiliśmy do Cieszyna 49 wystawców, to więcej niż w ubiegłym roku, co w czasie niepewnej sytuacji na rynku pracy świadczy o zaufaniu do takich imprez jak nasza. Poza ofertami pracy, w programie znalazły się również warsztaty, które cieszą się dużą popularnością wśród odwiedzających, zainteresowanych warunkami zatrudnienia czy prowadzenia działalności u naszych czeskich i słowackich sąsiadów. Wśród wystawców będziemy gościć także uczelnie wyższe, co powinno zachęcić do odwiedzenia targów młodych mieszkańców z terenów przygranicznych – informuje Mieczysław Płaneta, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.
Targi to świetna okazja dla osób poszukujących pracy na bezpośredni kontakt z pracodawcą. W tym roku poszukiwani są między innymi pracownicy z branży transportowej, przemysłowej i produkcyjnej, usługowej oraz informatycznej. Zatrudnienie można znaleźć m.in. na stanowiskach: spawacz, maszynista, kierowca, specjalista ds. transportu kolejowego, operator produkcji, kontroler jakości, operator maszyn CNC, inżynier procesu, sprzedawca, księgowy, administrator aplikacji, programista, szkoleniowiec IT czy tester oprogramowania. Na odwiedzających czeka łącznie ponad 1600 wolnych miejsc pracy.


Szczegółowy program dostępny jest w załączniku.
Udział w targach i warsztatach  jest bezpłatny.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Śląskiego Mirosław Sekuła, Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Marek Lisansky, Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie Anna Olszewska, Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Częstochowie Jarosław Krykwiński oraz Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk.
Patronat medialny: Radio Bielsko, TVP Katowice, Kronika Beskidzka.
Wydarzenie organizowane jest w ramach polsko – czesko – słowackiego partnerstwa EURES-T Beskydy. Więcej informacji nt. Partnerstwa znaleźć można na stronie www.eures-tbeskydy.eu.